Co je v českém zdravotnictví nejcennější? Odpověď překvapí

Co je v českém zdravotnictví nejcennější? Odpověď překvapí

Moderní přístroje? Drahé léky? Špičkoví lékaři? Hezké vybavení? Jasně, určitě ano! Ale skutečným pokladem českého zdravotnictví je někdo úplně jiný. Odpověď může být pro někoho překvapivá, ale při hlubším zamyšlení je vlastně docela logická. Nejcennější je momentálně všeobecná diplomovaná sestra!

Absolventky zdravotnických vyšších odborných škol (zkráceně VOŠky) potřebují české nemocnice jako sůl. Například: ve špitálech Královéhradeckého kraje aktuálně chybí třicet sester. “Máme zájem o všechny absolventky. Nabízíme stipendijní program ve druhém a třetím ročníku, práci ve špičkovém prostředí a ubytování,“ potvrzuje MUDr. Martin Šimák, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení nemocnice v Trutnově.
IMG_7274
Za důležité považují sestřičky i v nejprestižnějších českých špitálech. „Jsou to děvčata, která mají velmi dobré teoretické znalosti. Ve školách mají hodně praktické výuky, jejich zaškolení na pracoviště je pak podstatně rychlejší a snadněji se zapojí do péče o pacienty,“ oceňuje  Kateřina Lisová, vrchní sestra interní kliniky ve Fakultní nemocnici v pražském Motole

České špitály se doslova přetahují o absolventky trutnovské VOŠky. „Během studia jsme jezdili na exkurze po republice, v různých nemocnicích nás lanařili do práce. Účastnila jsem se také stáží v Londýně a Norimberku, a dodnes mi tam nabízejí práci,“ říká Hana Šlechtová, absolventka Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy Trutnov, dnes sestra na interní klinice Fakultní nemocnice v Motole.

Kdo chce studovat VOŠku na trutnovské zdrávce, má právě nyní ideální příležitost udělat klíčové rozhodnutí. Přihlášky přijímá vedení školy až do září.