Holky ze zdrávky zvládnou všechno. Čím poslaly do kolen nevidomé a organizátory Mostů?

Holky ze zdrávky zvládnou všechno. Čím poslaly do kolen nevidomé a organizátory Mostů?

Že se na zdrávce studenti naučí pohybovat a pracovat ve zdravotnickém prostředí je logické. Ale že tak trochu nahlédnou i do zákulisí organizace tak velké akce jako je předávání ocenění výroční ceny Mosty, už tak obvyklé není. Studentky hradecké VOŠky se tam dostaly jako hostesky, uvaděčky a asistentky pro osoby se zdravotním postižením. A byla to zkušenost k nezaplacení. Navíc si holky vedly skvěle, důkazem je děkovný dopis od nevidomého zpěváka Radka Žaluda, který dorazil na vedení hradecké zdrávky.

IMG-101„Nevidím a můj klavírista Petr Bazala také ne a tentokrát jsme na akci neměli s sebou asistenta. Naše počáteční obavy se rozplynuly, jakmile se nás ujaly studentky vaší školy, přesněji třídy 1.P. Nejenže nás bezpečně odváděly ze šatny na podium, ale věnovaly se nám i později, když začal raut. On si nevidomý těžko z občerstvení vybírá a vaše studentky zafungovaly naprosto perfektně,“ chválil holky zpěvák Radek Žalud v dopise, který dorazil k rukám ředitelky hradecké zdrávky.

Ze studentek nebyl unešený jen on, příjemně překvapené byly i jejich učitelky. „Práci s hendikepovanými samozřejmě ve škole probíráme, ale právě tato zkušenost byla pro studentky určitě k nezaplacení. Najednou v praxi musely řešit, jak přesně postiženým pomáhat a co vlastně nejvíc potřebují,“ dodala Blanka Kadeřávková, učitelka z Vyšší odborné školy zdravotnické v Hradci Králové. Zároveň byla mile překvapená, s jakou zodpovědností se studentky ujaly svých úkolů. „Třeba při předávání ocenění vystupovaly naprosto profesionálně, měly sladěné oblečení, zkrátka bylo to perfektní. Taky byly skvělé publikum pro Daneťáček, který tam vystupoval, “ uzavřela.

Výroční ceny Mosty uděluje Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky už čtrnáct let. Oceňuje jimi mimořádné projekty, aktivity a osobnosti, které zlepšují kvalitu života lidí se zdravotním postižením v České republice. Letos se udílelo v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis. Akci moderoval Aleš Cibulka a nechyběl ani kulturní program.

 

Autor: Jitka

Foto: Jan Jirouš