Kýbl vajglů a mokrá garderoba. Úlovky studentů při velkém úklidu

Kýbl vajglů a mokrá garderoba. Úlovky studentů při velkém úklidu

Jaro je tady a sním i velký úklid. Studenti zdrávky, kteří bydlí v domově mládeže, se činili. V rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se pustili do gruntování okolí školy i domovů mládeže v Komenského a Hradecké ulici. To, že nejsou lenoši, dokazuje fakt, že jich přišlo makat skoro sedmdesát. Pomáhalo ji i šest zaměstnanců domovů. A nacházeli opravdové kuriozitky.

Kromě jednoho a půl kbelíku nedopalků cigaret a dvou poklicIMG_4302  na kola našli třeba mikinu a kalhoty. „Asi šlo o nějakou špatně utajenou skrýš, obojí bylo silně nasáklé vodou,“ glosuje Hana Kulajová z domova mládeže.

IMG_1844Dobrovolníci odstraňovali náletové dřeviny, suché keře, sbírali nedopalky a různé druhy odpadků volně se povalující v přírodě, čistili dvory, zahrady, hřiště atd.  Bio odpad, kterého bylo přibližně 1000 kilogramů, odvezli do kompostárny. Nechybělo i několik rozbitých skleněných láhví a pak již běžný odpad (plastové kelímky a zbytky plastů, papírové kapesníky, igelity atd.). „Žáci se opravdu snažili a pracovali jako o život a odměnou nám všem je čisté okolí. Otázkou je, na jak dlouho,“ zakončila Hana Kulajová. Organizátorem akce je Spolek Ekosmák společně s Českým svazem ochránců přírody.