Příběhy trutnovské zdrávky

Školy se zdravým duchem a jistou budoucností!

Zásobujeme zdravotnictví nejlepšími lidmi již od roku 1949

Střední zdravotnická škola v Trutnově má bohatou, bezmála sedmdesátiletou tradici. Historie ale není to, co dělá naši školu výjimečnou.
Moderní výuka znamená držet krok s vývojem zdravotnických oborů, technologií i potřeb moderní doby. A právě na to klademe při výuce největší důraz. Na naší škole učí ostřílení odborníci i mladí učitelé. Společně tvoří nerozlučný tým!
Trutnovská zdrávka vás dostane svou rodinnou a pohodovou atmosférou. Protože kvalita studia stojí a padá s výborným kolektivem.

Přidejte se k nám. Staňte se žádaným zdravotníkem!

„Mám moc ráda lidi a na hodiny se studenty se těším!“ říká učitelka praxe

Libuše Kotyková

Libuši Kotykovou potkáte v praktických hodinách. Stojí za ní bohaté zkušenosti z malých i velkých nemocnic. A hlavně – stejně jako její studenti, i ona sedávala před pár lety ve stejných lavicích. „Kdykoliv jsem řekla, že jsem z trutnovské zdrávky, hned jsem měla spoustu pracovních nabídek.

„Baví mě pracovat s mladými, krásnými a bystrými lidmi!“ říká sympatický učitel

Martin Petrskovský

Na svá vlastní studentská léta vzpomíná Martin Petrskovský s úsměvem. „Byla bouřlivá a užil jsem si je po všech stránkách.“ U tohoto učitele tak určitě najdete pochopení. Setkáte se s ním při hodinách matematiky, fyziky a tělocviku. A nikdy ho neuvidíte jinak, než s úsměvem od ucha k uchu!

„Předávat zkušenosti mladým lidem je moje největší radost,“ říká vyučující a lékařka

Lucie Šulcová

Lucie pracuje v trutnovské nemocnici jako primářka oddělení klinické biochemie. I přesto si ale vždy ráda najde čas na své studentky a studenty. Na trutnovské zdrávce se s ní setkáte při hodinách odborné výuky. A na spaní na lavici rozhodně zapomeňte – s Lucií Šolcovou jsou hodiny pořádná jízda!

„Chci se dostat na medicínu. A zdrávka je k tomu ta nejlepší příprava.“ říká studentka

Petra Kovalová

Petra se rozhodla stát lékařkou, protože chce dělat práci, která má smysl a někomu pomůže. „Podle mě je práce s lidmi ta nejkrásnější, kterou může člověk vykonávat. Chci prostě dělat to, co mě baví,“ říká. Zdrávka je podle ní hlavně o fajn lidech a spoustě zážitků.

„Síla zdrávky v Trutnově je v tom, že si na ní učitelé dávají hodně záležet.“ říká student

Michal Petira

Nenechte se zmást. Michal rozhodně mezi šprty nepatří! „Moje docházka nebyla zrovna dokonalá, ale makám na sobě. 😀 Už je to lepší,“ říká s úsměvem. Zdravotnictví je pro Michala neomezená škála možností, co může člověk v životě dělat. „Navíc je to i dobře placená práce.“

Na tomto místě může být i tvůj medailon. Neváhej a přidej se k nám

A jaký bude tvůj příběh?

wewantyou_oprava

Dveře střední zdravotnické školy už opustily tisíce studentů. Dnes jsou nejen úspěšnými lékaři, zdravotníky, ale neztratili se ani v jiných oblastech. Všichni kdysi stáli před rozhodnutím, jaké čeká i tebe. Je jen na tobě, jakou cestou se vydáš. U nás, máš dveře otevřené.

„Do práce se těším každý den. Ráno přijdu, dostanu od pacientů hudlana a hned se pracuje líp…“ říká pracovnice dětského onkologického oddělení

Petra Fousková

„Odmala jsem chtěla dělat sestřičku, baví mě totiž pomáhat lidem. Studium na zdrávce mi uteklo hrozně rychle, nejradši bych se tam vrátila. Zdravotnictví je skvělý obor, protože práce v něm je zaručená. Nežijeme ve sci-fi filmu, kde lidi nahradí robot, takže lidi budou potřeba vždy. A špatně placená rozhodně není.“

„Radost mi udělá, když se na pacienty usměju a oni řeknou, že když mě vidí se smát, už je nic nebolí.“ říká pracovnice z Ortopedie Okresní nemocnice Trutnov

Lucie Kleprlíková

„Že chci pracovat v nemocnici jsem věděla už v devíti letech, kdy jsem byla poprvé hospitalizovaná. A od té doby jsem přesvědčená, že zdravotnictví je pro mě to pravé. Trutnovská zdrávka připraví na další studium medicíny lépe, než jakákoliv jiná škola. Já si tam užila spoustu srandy – se spolužáky i učiteli.“

„Zdravotnictví mě lákalo odjakživa. Ze zdrávky jsem proto šla rovnou na medicínu,“ říká primářka onkologického oddělení trutnovské nemocnice

Vlasta Medková

Vlasta vystudovala trutnovskou zdrávku už v šedesátých letech. Od té doby se dokázala vypracovat ve špičkovou lékařku. A své zkušenosti stále předává dál. „Chodí k nám do nemocnice šikovné studentky na praxe a funguje nám to skvěle. Jsme s nima moc spokojení,“ říká primářka Vlasta Medková.

„Díky zdrávce jsem se dostala na zajímavá místa, poznala super lidi a naučila se spoustu věcí do života,“ říká sanitářka trutnovské nemocnice

Nikola Suchánková

Nikola si na střední zdravotnickou školu přišla doplnit vzdělání. Původně vystudovala cukrářku, ale nakonec své uplatnění našla právě ve zdravotnictví. „Po škole jsem našla práci hned. Přišla jsem se zeptat do nemocnice a během dvou dnů jsem nastupovala,“ říká sympatická zdravotnice. Na svá studia vzpomíná s radostí. „Byl tam super kolektiv, i učitelé s námi táhli za jeden provaz,“ dodává.

„Moje studium byla jedna velká lumpárna, navíc tam byla spousta holek, takže vzpomínám s láskou,“ říká se smíchem mladý a sympatický zaměstnanec JIP

Vladimír Farský

Ladislav pochází ze zdravotnické rodiny, takže volba školy byla pro něj jasná. A budoucnost měl také naplánovanou. „Už na škole jsem věděl, že po maturitě půjdu na ARO do Náchoda,“ říká. Svého rozhodnutí prý nelituje. „Je to náročná práce, ale když člověk vidí, že se pacient vrátí zpátky do života, že odvedl kus práce, je to super pocit,“ popisuje svou práci Ladislav.

„Práce ve zdravotnictví je zaplacená hned dvakrát – poprvé na výplatní pásce, podruhé skvělým pocitem, že pomáháte lidem,“ říká praktická lékařka

Jaroslava Ticháčková

Lékařka Jaroslava Ticháčková vzpomíná na svá studijní léta s úsměvem na tváři. „Ve škole jsem propívala dobře, ale jinak jsem byla rebel. Zdravý vzdor k mládí patří,“ říká. Na zdrávce potkala učitele, kteří ji ovlivnili na celý život. Zdravotnictví je podle ní hlavně o vytváření společných hodnot a pomoci lidem. „Je to krásná práce. Nikdy nebudete litovat, že jste si zvolili právě zdravotnictví,“ uzavírá.

A to není vše..

Podívej se na další sekce, které tě mohou zajímat nebo pobavit!

Příběhy zdrávky

Podívej se na medailony úspěšných absolventů, současných studentů a milých učitelů trutnovské zdrávky. Do pár minut máš přehled!

Přehraj si medailony

Příběhy našeho zdravotnictví

Navštívili jsme hrdiny, kteří absolvovali zdravotní školy a nyní pomáhají lidem tam, kde je potřeba. Pozor, při sledování ti hrozí dojetí a husí kůže!

Pusť si videospoty

Studentský život

Máme tu i pořádnou várku videí ze života studentů na zdrávce. Krmíme s nimi náš Facebook, kde už pobavily spoustu lidí.

Projeď si náš Facebook

Kam po škole?

Naše zdravotnictví má stálý nedostatek dobrých lidí. Tady najdeš pár tipů, kam můžeš jít pracovat po studiu. Bacha, budou se o tebe přetahovat!

Prohlédni si to