Rakovina prsu? Na prevenci není nikdy brzy!

Rakovina prsu? Na prevenci není nikdy brzy!

Rakovina prsu – v dnešní době často skloňované téma. Mohou jí trpět i hodně mladé ženy, proto není od věci naučit se například samovyšetření co nejdříve. Dům mládeže při hradecké zdrávce pravidelně pořádá besedy a hlavně praktické ukázky s pracovnicemi se sdružení Mamma Help. Holky si poslechnou zajímavé informace a na modelu se naučí, jak si správně prsa vyšetřit.

foto2„Vůbec není příliš brzy, letos na besedu přišly holky z prvních ročníků a dokonce i jeden kluk. Čím dříve se naučí samovyšetření prsou, tím větší je šance, že případný boj nad rakovinou vyhrají. A nejedná se jen o ně samotné. V ohrožení jsou hlavně jejich matky a babičky. Informace je zkrátka potřeba šířit dál a tím se zvýši šance na uzdravení každé ženy,“ přibližuje smysl přednášky vedoucí vychovatelka Hana Kulajová.

Studentky se tak z videa dozvěděly, jak si správně prso vyšetřit a zjistily také více o „horké“ lince, na kterou je možné zavolat, když si nejste výsledkem samovyšetření jistí nebo nevíte, kam se obrátit. Nejzajímavější byla ale asi samotná maketa prsu, kde si všichni mohli zkusit najít bulku. „Zkrátka perfektní propojení praktické ukázky a teoretické přípravy,“ zakončila Hana Kulajová.